System SASS zabezpieczający kable zewnętrzne.

 

Jednym z wyróżników naszych produktów jest wprowadzony przez nas system  zabezpieczania kabli zewnętrznych, tzw. SASS ( Satec Aqua Stop System ). Stosujemy go do wybranych produktów, gdzie jest wymagane wyjątkowo dobre zabezpieczenie przed trudnymi warunkami zewnętrznymi. Polega on na zastosowaniu dwóch niezależnych powłok zewnętrznych (jak na zdjęciu poniżej) oraz żelu hydrofobowego. Uszkodzenie zewnętrznego płaszcza nie powoduje dyskwalifikacji ułożonego kabla i pozwala dalej przesyłać sygnał, ponieważ chroni go jeszcze druga, dodatkowa powłoka oraz wspomniany wcześniej żel. Może to mieć kardynalne znaczenie w awaryjnych sytuacjach np. w systemach ochrony w przypadkach gdzie kamery CCTV pracujące na zewnątrz budynków i montowane w pewnej odległości od nich muszą nieprzerwanie przekazywać obraz chronionego obiektu. Oczywiście możliwości zastosowania kabli o podwyższonej w ten sposób odporności są szerokie i pozwalają z większą pewnością niż standardowe przewody uchronić sygnał przed nieprzewidzianymi zdarzeniami lub bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Pierwsza powłoka kabla wyprodukowanego w systemie SASS jest wykonana z bardzo odpornego na warunki zewnętrzne czarnego polietylenu, natomiast druga z elastycznego PVC w kolorze szarym, niebieskim, zielonym, żółtym lub innym. Żel hydrofobowy (bezbarwny) ma działanie odpychające cząsteczki wody, które ewentualnie mogą się pojawić wewnątrz kabla (np. po uszkodzeniu mechanicznym powłoki zewnętrznej).

Przykład kabla ekranowanego kat.6 wykonanego w systemie SASS.

Należy zwrócić uwagę, że są to przewody charakteryzujące się wysoką jakością i kulturą wykonania oraz bardzo dobrze zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami występującymi w instalacjach na zewnątrz budynków. Pozwala to stosować je w nawet najtrudniejszych warunkach zewnętrznych. Można je układać w instalacjach prowadzonych w ziemi,  kanałach kablowych itp. Dodatkowo są odporne na promieniowanie UV. Występują również w wersjach z linką nośną (kable samonośne).

Przykład kabla U/UTP kat.5e wykonanego w systemie SASS

Poniżej przewody dostępne w wersji SASS :

U/UTP 5e PE+żel SASS4-parowy teleinformatyczny nieekranowany kat.5e zewnętrzny
U/UTP 5e LN PE+żel SASS4-parowy teleinformatyczny nieekranowany kat.5e  zewnętrzny samonośny
F/UTP 5e PE+żel SASS4-parowy teleinformatyczny ekranowany kat.5e zewnętrzny
F/UTP 5e LN PE+żel SASS4-parowy teleinformatyczny ekranowany kat.5e zewnętrzny samonośny
U/UTP kat.6  PE+żel SASS4-parowy teleinformatyczny nieekranowany kat.6 zewnętrzny
U/UTP kat.6  LN PE+żel SASS4-parowy teleinformatyczny nieekranowany kat.6  zewnętrzny samonośny
F/UTP kat.6  PE+żel SASS4-parowy teleinformatyczny ekranowany kat.6 zewnętrzny
F/UTP kat.6  LN PE+żel SASS4-parowy teleinformatyczny ekranowany kat.6 zewnętrzny samonośny

Dodatkowo na zamówienie w tej wersji  dostępne są kable kat.6A, kat.7 oraz kat.7A. Inne na zapytanie.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych przewodów można znaleźć w rozdziale „Produkty” / „Katalog produktów”  /  „Przewody teleinformatyczne ”.